Wieczne róże. Co to tak naprawdę jest?

Czym są wieczne róże?

Kwiaty są idealnym prezentem na wiele okazji, bo która kobieta nie kocha kwiatów? Jednak często zastanawiamy się: "Czy kwiaty to dobry prezent, przecież i tak zaraz zwiędną." "To nie jest dobry pomysł jako prezent sam w sobie, muszę kupić coś więcej, a bukiet może stanowić dodatek". Często bukiety, jakie otrzymujemy wytrzymują od kilku do kilkunastu dni, a my przecież chcemy, żeby nasze prezenty były długo z obdarowanymi. Dlatego warto kupić kwiaty, które zostaną z nami na dłużej -i nie, nie mamy na myśli sztucznych kwiatów. Mowa o kwiatach stabilizowanych, a dokładnie wiecznych różach! Poznajcie ich sekret!

 

Czym są wieczne róże?

"Wieczne" w tym przypadku niestety nie oznacza ich nieśmiertelności, jednak pozostają z nami o wiele dłużej niż zwykłe kwiaty. Możemy cieszyć się ich pięknem przez około dwa lata. To już całkiem niezły wynik jak na prawdziwy kwiat, prawda?

Wieczne róże są to kwiaty specjalnie wyselekcjonowane na podstawie ich wyglądu. Muszą znajdować się one w fazie rozkwitu, czyli w momencie kiedy wyglądają najbardziej okazale. Po wybraniu najładniejszych okazów,a następnie ich ścięciu następuje wymiana w ich strukturze wody na specjalny roztwór na bazie gliceryny. Dzięki temu procesowi kwiaty zyskują na trwałości, a ich proces "starzenia" zostaje zatrzymany. Takie kwiaty pozostają w niezmienionej formie przez około dwa lata.

 

Kwiaty bezpieczne dla alergików oraz otoczenia

 

Używane w procesie stabilizacji składniki są specjalnie dostosowane - nie są one w żadnym stopniu szkodliwe dla człowieka. Są one także bezpieczne dla alergików oraz nie przyciągają owadów, więc nie musimy bać się w domu nieproszonych gości.

 

Jak dbać o kwiaty stabilizowane?

Nic prostszego! Wystarczy, że NIE będziesz ich podlewać - zadasz sobie pewnie pytanie: "Ale jak to? Przecież to żywe kwiaty". Tak, to żywe kwiaty, jednak zamiana wody na inne składniki powoduje, że woda staje się im zbędna, a nawet nie wolno ich podlewać jeżeli chcemy zachować ich piękny wygląd. Dodatkowym warunkiem jest nie wystawianie ich na bezpośrednie mocne światło słoneczne. Dlatego kwiaty doskonale spełnią swoją funkcję w głębi pomieszczeń, lub na oknach z mniejszym dostępem do światła. 

 

 

Chcesz sprawić wyjątkowy prezent żonie, mamie, córce, przyjaciółce lub po porostu komuś kogo cenisz? Już teraz wiesz, że żywe kwiaty mogą stanowić piękny i oryginalny prezent na lata. Stabilizowane kwiaty spełnią także idealnie swoją rolę w hotelach, gabinetach SPA lub biurach nadając im bardziej przyjazny klimat. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl