Pytania i odpowiedzi

 

FAQ - poznaj wieczne róże z nami

 

  • Czym jest wieczna róża?

Wieczne róże, są prawdziwymi kwiatami poddanymi procesowi stabilizacji.

 

  • Jak długo wieczna róża jest świeża, ile wytrzymuje wieczna róża?

Standardowo wieczna róża zachowuje świeżość przez 2 lata. Natomiast dzięki zastosowaniu szklanego klosza w naszych kompozycjach róże mają zapewnione bardziej stabilne warunki. Dzięki temu cieszą swoim wyglądem dużo dłużej. Pierwszą taką kompozycję zrobiłem dla Mamy na urodziny. Było to 5 lat temu, a róża wciąż wygląda świetnie.

 

  • Jak dbać o wieczna róże? Jak pielęgnować wieczne róże?

Wieczna róża nie wymaga pielęgnacji. Wystarczy, że postawisz ją w odpowiednim miejscu i będziesz na nią spoglądać.

 

  • Czy wieczne róże trzeba podlewać? Czy wieczne róże potrzebują wody / zraszania?

Absolutnie nie. Wieczna róża jest utrwalonym kwiatem. Podlewanie zraszanie lub wstawianie wiecznej róży do wazonu z wodą nie jest wskazane.

 

  • Jak przechowywać wieczne róże? Gdzie postawić wieczne róże?

Wieczne róże jak i wszystkie inne utrwalone rośliny, mchy czy porosty nie lubią bezpośredniego słońca ani innych źródeł ciepła. Nie należy stawiać ich na parapecie ani na grzejniku. Najlepiej będzie im w głębi pokoju, gdzie dominuje rozproszone światło. Możesz również postawić swoją różę pod sztucznym źródłem światła, które nie nagrzeje jej zbytnio. Ze względu na żywotność kwiatu a także na zastosowanie w naszych kompozycjach podstawek z naturalnego drewna nie polecamy stawiania róży w łazience ani innych pomieszczeniach o bardzo wysokiej wilgotności. Wieczne róże są idealne jako ozdoba każdego domu ale nie należy ustawiać ich na zewnątrz.

 

  • Czy wieczna róża potrzebuje słońca?

Stabilizowane kwiaty nie przeprowadzają fotosyntezy. Dlatego wieczne róże nie potrzebują słońca.

 

  • Czy wieczne róże pachną?

Nasze wieczne róże pachną. Wiemy jak ważne jest doświadczanie wrażeń na różnych płaszczyznach. Dlatego zadbaliśmy aby nasze róże mogły cieszyć Was nie tylko swoim wyglądem ale także zapachem.

 

  • Czy z wiecznej róży można zdjąć szklany klosz?

Oczywiście tak. Dzięki temu możesz podziwiać różę z bliska.

 

  • Czy wieczna róża jest sztuczna?

Zdecydowanie nie. Prawdziwe wieczne róże, jakie oferujemy są naturalnymi kwiatami poddanymi procesowi stabilizacji. Zarówno kwiat, liście jak i łodyga są prawdziwe. Widzimy ostatnio natomiast wysyp niby wiecznych róż, które są takie tylko z nazwy. Dlatego rozumiemy Twoje wątpliwości. U nas znajdziesz tylko prawdziwe kwiaty.

 

  • Czy można dać wieczne róże na cmentarz?

Niestety nie. Wieczne róże mimo swojej długowieczności wciąż są prawdziwymi kwiatami. Nie są odporne na przymrozki, opady ani nagłe i duże skoki temperatur.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl